telefon

operacja zaćma

Zaćma jest schorzeniem oczu, występującym przede wszystkim u ludzi w starszym wieku. Zdarza się jednak też u młodych ludzi, a także u małych dzieci. Jedynym skutecznym sposobem leczenia tej choroby jest wymiana zmętniałej soczewki na sztuczną wewnątrzgałkową.

Leczenie zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki oka i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wenątrzgałkowej. Zabieg jest bezbolesny. Przeprowadza się go ambuatoryjnie, oko znieczula się za pomocą kropli. Nasi pacjenci mają do wyboru szeroką gamę soczewek najwyższej jakości z filtrami chroniącymi siatkówkę, w tym ponadstandardowe soczewki multifokalne, umożliwiające ostre widzenie na różne odległości oraz czytanie bez konieczności używania okularów.

Klinika Gemini w Czechach jako pierwsza placówka zaczęła przeprowadzać laserowe operacje zaćmy, do tej chwili w naszej klinice przeprowadzono najwięcej operacji laserem VICTUS na świecie.

Leczenie

Jak wygląda zabieg usunięcia zaćmy

 1. Wstępne badanie przedoperacyjne

  W dniu operacji usunięcia zaćmy przeprowadzamy kompletne badania okulistyczne, które trwają około 2 godzin. Po wykonaniu badań pomiarowych, lekarz zaproponuje najodpowiedniejszą procedurę operacyjną. Badanie przedoperacyjne jest w cenie zabiegu. Zaćma bez kolejki. Nie zwlekaj ze swoją decyzją – już dziś zdecyduj się na bezbolesne usunięcie zaćmy w Czechach.

 2. Znieczulenie miejscowe kroplowe oka

  Zabieg usuwania zaćmy odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oka, które przeprowadzane jest tylko za pomocą kropli do oczu. Znieczulenie miejscowe kroplowe oka jest mało inwazyjne dla oka. Jest bezpieczne i bezbolesne. Po zabiegu należy unikać zakurzonych, zapylonych pomieszczeń i infekcyjnego środowiska. Nie wolno pocierać oczu, przez 2 tygodnie od operacji należy ograniczyć wysiłek fizyczny, unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów. Do pracy można wrócić po 2-3 tygodniach w zależności od rezultatu leczenia. Dodatkowo, przez jeden miesiąc nie zaleca się pływania oraz chodzenia do sauny czy latania samolotem. Kontrola pooperacyjna odbywa się u Waszego okulisty.

 3. Zabieg

  Zaćma jest schorzeniem oczu, występującym przede wszystkim u ludzi w starszym wieku. Jednak występowanie zaćmy zdarza się też u młodych ludzi, a także u małych dzieci. Zaćmie nie można w żaden sposób zapobiec. Skutecznym sposobem leczenia zaćmy jest wymiana zmętniałej soczewki na sztuczną wewnątrzgałkową. Leczenie zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki oka. Na jej miejsce wszczepienia się sztuczną soczewkę wenątrzgałkową. Zastosowanie w tym przypadku tak zwanego mikrocięcia o szerokości około 2 mm zapewnia szybkie gojenie oraz uzyskanie wysokiej jakości widzenia.
  Zabieg usuwania zaćmy jest bezbolesny. Przeprowadza się go ambulatoryjnie trwa około 15-20 minut. Oko znieczula się za pomocą kropliW pierwszej kolejności za pomocą ultradźwięku lub lasera zostaje usunięta zmętniała soczewka. Kolejnym etapem jest mikro nacięcie w rogówce pozwalające na implantacje sztucznej soczewki wewnątrz gałkowej. Każda wszczepiona soczewka jest indywidualnie dopasowana do pacjenta podczas badania przedoperacyjnego. Oko powinno w pełni wyzdrowieć w ciągu miesiąca. Jednak mózg jeszcze przez jakiś czas będzie się uczył współpracy z nową soczewką wewnątrzgałkową. Wynikiem operacji zaćmy jest dużo większy komfort widzenia oraz jego jakość. Kontury są wyraziste, kolory jasne i żywe, poprawia się ostrość widzenia. Problemy ze wzrokiem nie zakłócają już codziennych czynności.

Zalety operacji w Klinice w Czechach
Wszczepiamy wewnątrzgałkowe soczewki przodujących producentów
1
Zespół doświadczonych specjalistów
2
Kompleksowe badania przeprowadzane na najnowocześniejszych urządzeniach
3
4
Bardzo krótki okres oczekiwania na termin zabiegu
5
Krótki i mało inwazyjny okres rekonwalescencji
6
Poprawa wzroku jest już widoczna kilka dni po zabiegu
Zarezerwuj termin
Zadbaj z nami o swój stan zdrowia. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zapisz się
Operacje zaćmy w Czechach informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij