telefon
Zabieg usuwania zaćmy

Przed wyjazdem

Zabieg usunięcia zaćmy sprawi, że będziesz mógł prowadzić taki tryb życia, jaki prowadziłeś przed chorobą. Nie musisz się obawiać. Dzień wyjazdu będzie dla Ciebie początkiem zmiany życia na lepsze. Nowoczesne metody stosowane w operacyjnym leczeniu zaćmy sprawiają, że zabieg jest bezbolesny.

Zabieg zaćmy jest bardzo krótki trwa tylko zaledwie 15- 20 minut. Po tym krótkim zabiegu usunięcia zaćmy wszystko będzie jak dawniej. Zabieg usuwania zaćmy wymaga także zastosowania znieczulenia miejscowego. Zatem będziesz świadomy tego, co dzieje się na sali operacyjnej.

Stosowana obecnie metoda charakteryzuje się również szybką rehabilitacją, którą przejdziesz w zaciszu własnego domu. Już po 6 tygodniach od zabiegu wrócisz do normalnego życia i szybko zapomnisz o zaćmie.

 

Czytaj dalej

Zabieg usuwania zaćmy

W dniu zabiegu

Zabieg usuwania zaćmy jest bardzo krótki –  trwa tylko 15- 20 minut. Po tym krótkim zabiegu usuwania zaćmy wszystko będzie jak dawniej. Zabieg wymaga zastosowania znieczulenia miejscowego. Będziesz świadomy tego, co dzieje się na sali operacyjnej. Stosowana obecnie metoda charakteryzuje się również szybką rehabilitacją, którą przejdziesz w zaciszu własnego domu. Zabieg usuwania zaćmy jest naprawdę mało inwazyjny już po 6 tygodniach od zabiegu wrócisz do normalnego życia i szybko zapomnisz o zaćmie. Zabieg jest refundowany przez NFZ.

W dniu operacji przeprowadzamy kompletne badania okulistyczne, które trwają około 2 godzin. Po wykonaniu badań pomiarowych, lekarz zaproponuje najodpowiedniejszą procedurę operacyjną. Badanie przedoperacyjne jest w cenie zabiegu.

Czytaj dalej

Klinika operacji zaćmy operacjezacmywczechach.pl

Po powrocie

Zabieg usuwania zaćmy jest przeprowadzany w bardzo szybki i bezbolesny sposób. Przy znieczuleniu miejscowym za pomocą kropli do oczu. Zabieg trwa zaledwie 15-20 minut. Po zabiegu usunięcia zaćmy zaleca się stosowanie przez okres 3–4 tygodnie kropli antybiotykowo-steroidowych. W pierwszych tygodniach po zabiegu usuwania zaćmy należy się oszczędzać, unikać wysiłku, wstrząsów, uprawiania sportu.

Oko po zabiegu powinno w pełni wyzdrowieć w ciągu miesiąca. Natomiast mózg pacjenta jeszcze przez jakiś czas będzie się uczył współpracy z nową soczewką wewnątrzgałkową. Zabieg usuwania zaćmy sprawia, że pacjent odczuwa dużo większy komfort widzenia oraz jego jakość. Kontury są wyraziste, kolory jasne i żywe, poprawia się ostrość widzenia. Razem pokonamy problemy ze wzrokiem.

Czytaj dalej

Operacje zaćmy w Czechach informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij