telefon

operacja zaćma

O zaćmie

Zaćma jest schorzeniem oczu, występującym przede wszystkim u ludzi w starszym wieku. Zdarza się jednak też u młodych ludzi, a także u małych dzieci. Jedynym skutecznym sposobem leczenia tej choroby jest wymiana zmętniałej soczewki na sztuczną wewnątrzgałkową.

Usunięcie zmętniałej soczewki oka

Leczenie zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki oka i wszczepieniu na jej miejsce sztucznej soczewki wenątrzgałkowej. Zabieg jest bezbolesny. Przeprowadza się go ambuatoryjnie, oko znieczula się za pomocą kropli. Nasi pacjenci mają do wyboru szeroką gamę soczewek najwyższej jakości z filtrami chroniącymi siatkówkę, w tym ponadstandardowe soczewki multifokalne, umożliwiające ostre widzenie na różne odległości oraz czytanie bez konieczności używania okularów.

Laserowe operacje zaćmy w dobrej klinice

Klinika Gemini w Czechach jako pierwsza placówka zaczęła przeprowadzać laserowe operacje zaćmy, do tej chwili w naszej klinice przeprowadzono najwięcej operacji laserem VICTUS na świecie.

Sprawdź cennik

Leczenie zaćmy

Jeszcze niedawno bo 25 lat temu Pacjent, który podjął się zabiegu usunięcia zaćmy był zobowiązany spędzić w szpitalu kilka dni.  Natomiast przez resztę swojego życia przymuszony był do noszenia bardzo mocnych i niewygodnych okularów. Rozwój technologiczny, postęp w medycynie oraz postęp w materiałach chirurgicznych wniósł bardzo dużą poprawę jakości zabiegu usunięcia zaćmy. Znacznie zmniejszył także inwazyjność zabiegu, jak i  skrócił czas rekonwalescencji po zabiegu.

Operacja oczu w 15 min na NFZ

Operacja usunięcia zaćmy jest w dzisiejszych czasach przeprowadzana ambulatoryjnie. Laserowe usunięcie zaćmy trwa około 15 -20 minut. Pacjent może zaraz po zakończeniu zabiegu samodzielnie opuścić klinikę. Znieczulenie oka przeprowadzane jest tylko za pomocą kropli do oczu. Znieczulenie jest bezbolesne.

Bezpieczne mikrocięcie podczas zabiegu

Niezwykle istotny jest rozmiar nacięcia, przez które przeprowadzana jest operacja. Najlepsi chirurdzy okulistyczni usuwają zaćmę w dzisiejszych czasach za pomocą tak zwanego mikrocięcia o szerokości około 2 mm. Również lekarze z kliniki okulistycznej w Czechach stosują tą metodę. Ogromną zaletą przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy za pomocą tej techniki jest szybki proces gojenia się oraz wysoka jakość widzenia. Niewielkie rozmiary nacięcia, jak i  późniejszy proces gojenia nie zmieniają naturalnej krzywizny oka. Operacja zaćmy w Czechach refundowana w ramach NFZ.

Zarezerwuj termin

Zadbaj z nami o swój stan zdrowia. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zapisz się

Jak wygląda zabieg usunięcia zaćmy?

Jak wygląda zabieg usunięcia zaćmy?
 1. Wstępne badanie przedoperacyjne

  W dniu operacji usunięcia zaćmy przeprowadzamy kompletne badania okulistyczne, które trwają około 2 godzin. Po wykonaniu badań pomiarowych, lekarz zaproponuje najodpowiedniejszą procedurę operacyjną. Badanie przedoperacyjne jest w cenie zabiegu. Zaćma bez kolejki. Nie zwlekaj ze swoją decyzją – już dziś zdecyduj się na bezbolesne usunięcie zaćmy w Czechach.

 2. Znieczulenie miejscowe kroplowe oka

  Zabieg usuwania zaćmy odbywa się przy znieczuleniu miejscowym oka, które przeprowadzane jest tylko za pomocą kropli do oczu. Znieczulenie miejscowe kroplowe oka jest mało inwazyjne dla oka. Jest bezpieczne i bezbolesne. Po zabiegu należy unikać zakurzonych, zapylonych pomieszczeń i infekcyjnego środowiska. Nie wolno pocierać oczu, przez 2 tygodnie od operacji należy ograniczyć wysiłek fizyczny, unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów.

  Do pracy można wrócić po 2-3 tygodniach w zależności od rezultatu leczenia. Dodatkowo, przez jeden miesiąc nie zaleca się pływania oraz chodzenia do sauny czy latania samolotem. Kontrola pooperacyjna odbywa się u Waszego okulisty.

 3. Zabieg usunięcia zaćmy

  Zaćma jest schorzeniem oczu, występującym przede wszystkim u ludzi w starszym wieku. Jednak występowanie zaćmy zdarza się też u młodych ludzi, a także u małych dzieci. Zaćmie nie można w żaden sposób zapobiec. Skutecznym sposobem leczenia zaćmy jest wymiana zmętniałej soczewki na sztuczną wewnątrzgałkową. Leczenie zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki oka. Na jej miejsce wszczepienia się sztuczną soczewkę wenątrzgałkową. Zastosowanie w tym przypadku tak zwanego mikrocięcia o szerokości około 2 mm zapewnia szybkie gojenie oraz uzyskanie wysokiej jakości widzenia.

  Zabieg usuwania zaćmy jest bezbolesny. Przeprowadza się go ambulatoryjnie trwa około 15-20 minut. Oko znieczula się za pomocą kropliW pierwszej kolejności za pomocą ultradźwięku lub lasera zostaje usunięta zmętniała soczewka. Kolejnym etapem jest mikro nacięcie w rogówce pozwalające na implantacje sztucznej soczewki wewnątrz gałkowej. Każda wszczepiona soczewka jest indywidualnie dopasowana do pacjenta podczas badania przedoperacyjnego. Oko powinno w pełni wyzdrowieć w ciągu miesiąca.

  Jednak mózg jeszcze przez jakiś czas będzie się uczył współpracy z nową soczewką wewnątrzgałkową. Wynikiem operacji zaćmy jest dużo większy komfort widzenia oraz jego jakość. Kontury są wyraziste, kolory jasne i żywe, poprawia się ostrość widzenia. Problemy ze wzrokiem nie zakłócają już codziennych czynności.

Zalety operacji w Klinice w Czechach

Wszczepiamy wewnątrzgałkowe soczewki przodujących producentów
1
Zespół doświadczonych specjalistów
2
Kompleksowe badania przeprowadzane na najnowocześniejszych urządzeniach
3
4
Bardzo krótki okres oczekiwania na termin zabiegu
5
Krótki i mało inwazyjny okres rekonwalescencji
6
Poprawa wzroku jest już widoczna kilka dni po zabiegu

Porównaj pakiety
Wybierz idealną opcję dla siebie
Porównaj
Basic
0 zł 259 zł

Możliwość wyboru soczewki

Szczegóły

Pakiet Basic

 • Wybór soczewki
 • Rezerwacja terminu
 • Organizacja zabiegu
 • Zabieg w nowoczesnej klinice
 • Prowadzenie postępowania w NFZ
 • Opieka medyczna polskojęzyczna
Szczegóły
Basic Plus
250 zł 395 zł

Możliwość wyboru soczewki

Szczegóły

Pakiet Basic +

 • Wybór soczewki
 • Rezerwacja terminu
 • Organizacja zabiegu
 • Zabieg w nowoczesnej klinice
 • Prowadzenie postępowania w NFZ
 • Opieka polskojęzycznego personelu
Szczegóły
Standard
590 zł 1095 zł

Sferyczna soczewka wewnątrzgałkowa

Szczegóły

Pakiet Standard

 • Jednoogniskowa soczewka asferyczna
 • Opieka polskojęzycznego personelu
 • Kompleksowe badania przed zabiegiem
 • Transport busem na miejsce zabiegu oraz powrót
 • Zabieg w nowoczesnej Klinice
 • Finansowanie zabiegu
Szczegóły
Gold
1190 zł 1595 zł

Asferyczna soczewka hydrofobowa

Szczegóły

Pakiet Gold

 • Monofokalna soczewka asferyczna
 • Opieka medyczna polskojęzyczna
 • Tłumaczenie dokumentacji
 • Transport busem na miejsce zabiegu oraz powrót
 • Zabieg w nowoczesnej Klinice
 • Finansowanie kosztów zabiegu
Szczegóły
Premium
2190 zł 2600 zł

Asferyczna soczewka jednoogniskowa

Szczegóły

Pakiet Premium*NOWOŚĆ

 • Jednoogniskowa soczewka asferyczna
 • Opieka medyczna polskojęzyczna
 • Zabieg w nowoczesnej Klinice
 • Transport busem na miejsce zabiegu oraz powrót
 • Finansowanie kosztów zabiegu
Szczegóły
Multi
4190 zł 5395 zł

Asferyczna soczewka trójogniskowa

Szczegóły

Pakiet Multi

 • Trójogniskowa soczewka
 • Kompleksowe badania przedoperacyjne
 • Opieka medyczna polskojęzyczna
 • Zabieg w nowoczesnej Klinice
 • Finansowanie zabiegu
Szczegóły

Operacja zaćmy - Pytania i odpowiedzi

Czy operacja zaćmy boli?

Zabieg jest na ogół bezbolesny. Podane zostanie znieczulenie miejscowe, które znieczuli oko, oraz środek uspokajający, który pomoże Ci się zrelaksować. Chirurg przez niewielkie nacięcie usunie zmętniałą soczewkę, a następnie zastąpi ją soczewką sztuczną.

Niektóre osoby odczuwają niewielki dyskomfort po operacji, taki jak podrażnienie, pieczenie lub swędzenie oka. Większość z tych objawów jest przejściowa i powinna ustąpić w ciągu kilku dni. Przez krótki czas po zabiegu może również wystąpić niewyraźne widzenie. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości należy porozmawiać z lekarzem.

Jak długo będę leżeć w szpitalu?

Większość osób jest wypisywana ze szpitala tego samego dnia, w którym przeprowadzono operację.

Operacja zaćmy jest stosunkowo krótką i bezpieczną procedurą. Większość osób jest wypisywana ze szpitala w tym samym dniu, w którym przeprowadzono operację. Czas rekonwalescencji różni się w zależności od osoby, ale większość osób czuje się komfortowo wracając do pracy w ciągu kilku dni. Aby zapewnić sprawny i szybki powrót do zdrowia, należy przestrzegać zaleceń lekarza dotyczących opieki pooperacyjnej.

Jak długo trwa powrót do zdrowia?

Większość osób czuje się dobrze bezpośrednio po zabiegu i powraca do swoich normalnych zajęć w ciągu dnia lub dwóch. Całkowite wyleczenie może jednak potrwać kilka tygodni.

Operacja zaćmy jest zabiegiem bezpiecznym i powszechnie wykonywanym od wielu lat. Powikłania są rzadkie, ale mogą wystąpić. Jeśli po operacji wystąpią jakiekolwiek problemy, takie jak ból, zaczerwienienie, wydzielina z oka lub zmiany w widzeniu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Kiedy wraca wzrok po operacji zaćmy?

Powrót do zdrowia po operacji zaćmy jest zazwyczaj szybki - większość osób odzyskuje wzrok w ciągu jednego lub dwóch dni. W niektórych przypadkach pełna poprawa widzenia może potrwać kilka tygodni. Jednak w tym czasie pacjent powinien nadal widzieć poprawę widzenia. Ważne jest, aby przestrzegać zaleceń chirurga dotyczących opieki pooperacyjnej, co pomoże zapewnić pomyślny wynik operacji.

Ile trwa zabieg na zaćmę?

Operacja zaćmy jest stosunkowo szybkim i nieskomplikowanym zabiegiem, którego wykonanie trwa zwykle mniej niż 30 minut. Podczas operacji chirurg wykona niewielkie nacięcie w oku i usunie zmętniałą soczewkę, zastępując ją przezroczystą soczewką sztuczną. W większości przypadków pacjent może wrócić do domu tego samego dnia, a powrót do zdrowia jest stosunkowo szybki i łatwy. W ciągu kilku dni większość osób odczuwa znaczną poprawę wzroku, a wiele osób twierdzi, że ich widzenie jest lepsze niż przed wystąpieniem zaćmy.

Czy zaćmę można leczyć kroplami?

Skuteczność kropli na zaćmę jest wątpliwa i tylko operacja usunięcia zaćmy może przynieść pozytywne efekty.

Kiedy będzie można określić moc nowych okularów?

Ważne jest, aby po zabiegu odczekać około 2 miesięcy przed założeniem nowej korekcji wzroku. Zapewni to czas na zagojenie się i lepsze wyrównanie struktur w oczach, co może prowadzić do poprawy widzenia!

Czy rozwój zaćmy przebiega zawsze tak samo?

Należy pamiętać, że tempo i obecność zmian zaćmy mogą się znacznie różnić u poszczególnych osób z różnych powodów np. genetycznych.

Tagi strony: leczenie zaćmy, operacja zaćmy, usuwanie zaćmy, zabieg zaćmy

Zarezerwuj termin

Zadbaj z nami o swój stan zdrowia. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zapisz się
Operacje zaćmy w Czechach informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij