telefon

Jeszcze niedawno bo 25 lat temu Pacjent, który podjął się zabiegu usunięcia zaćmy był zobowiązany spędzić w szpitalu kilka dni.  Natomiast przez resztę swojego życia przymuszony był do noszenia bardzo mocnych i niewygodnych okularów. Rozwój technologiczny, postęp w medycynie oraz postęp w materiałach chirurgicznych wniósł bardzo dużą poprawę jakości zabiegu usunięcia zaćmy. Znacznie zmniejszył także inwazyjność zabiegu, jak i  skrócił czas rekonwalescencji po zabiegu.

Operacja usunięcia zaćmy jest w dzisiejszych czasach przeprowadzana ambulatoryjnie. Laserowe usunięcie zaćmy trwa około 15 -20 minut. Pacjent może zaraz po zakończeniu zabiegu samodzielnie opuścić klinikę. Znieczulenie oka przeprowadzane jest tylko za pomocą kropli do oczu. Znieczulenie jest bezbolesne.

Niezwykle istotny jest rozmiar nacięcia, przez które przeprowadzana jest operacja. Najlepsi chirurdzy okulistyczni usuwają zaćmę w dzisiejszych czasach za pomocą tak zwanego mikrocięcia o szerokości około 2 mm. Również lekarze z kliniki okulistycznej w Czechach stosują tą metodę. Ogromną zaletą przeprowadzenia zabiegu usunięcia zaćmy za pomocą tej techniki jest szybki proces gojenia się oraz wysoka jakość widzenia. Niewielkie rozmiary nacięcia, jak i  późniejszy proces gojenia nie zmieniają naturalnej krzywizny oka. Operacja zaćmy w Czechach refundowana w ramach NFZ.

Wejdź na nasze konto youtube

Przekonaj się jak zmieniło się życie naszych Pacjentów po usunięciu zaćmy!

Zarezerwuj termin

Zadbaj z nami o swój stan zdrowia. Zadzwoń lub wypełnij formularz kontaktowy.
Zapisz się
Operacje zaćmy w Czechach informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij